Проект церкви Святителя Петра Могили

Замовник - Свято-Михайлівська  парафія УПЦ МП у с. Михайлівка-Рубежівка

Проектувальник - ТОВ "Майстерня архітектора І. Бикова" Головний архітектор проекту - І.Ю. Биков

      У великому селі Михайлівка-Рубежівка є плани побудувати другий сільський храм. Зараз тут діє дерев'яна Свято-Михайлівська церква 1900-03 рр. побудови. Новий храм вирішили присвятити  знаменитому  Петру Могилі, якого  УПЦ канонізувала в 1996 році. Майбутній митрополит та славетний політичний діяч Петро Могила у 1622-27 рр. був послушником в лаврському скиту, який розташовувався в селі Рубежівка. Пізніше, митрополит викупив православне село у польських поміщиків Ленкевичів.  Тому, будівництво в селі Михайлівка-Рубежівка церкви свт. Петра Могили є явищем цілком закономірним.

       Проект храму розроблений в стилістиці українського бароко. Об'ємно-просторове рішення характерно для Лиманської  школи народної архітектури. Церква хрещата, п'ятидільна, одноверха. Світловий купол має три заломи та досягає висоти 30 м (з хрестом). Нава являє собою восьмерик ( а не звичний четверик),  у кутових гранях якого розташовані вікна, що значно  покращує інсоляцію.  До алтарного об'єму прибудовані невеличкі приміщення різниці та паламарки. Бічні рамені мають окремі апсиди. Храм може вмістити 320 парафіян...

       При проектуванні, я брав за взірець  дерев'яні церкви Лівобережжя.  У  цьому стилі ми створили проект цегляної церкви. Вона отримала барочний декор, властивий храмам доби Гетьманщини. Саме так робили наші пращури, будуючи кам'яні храми за канонами дерев'яної  народної архітектури. Нажаль, всі  дерев'яні церкви Лиманської школи були злочинно знищені комуністами-окупантами. Мабуть тому, що це були величні, пірамідальні храми, з багатозаломними банями, які своїм виглядом ніби нагадували про могутність Бога та силу українського народу. Маю скромну надію, що цей храм буде побудований. Дякую за сумлінну працю архітектору-візуалізатору Петру Воробцю та архітектору Наталії Козловій.

 

Проект будівництва церкви Святителя Петра Могили

План 1-го поверху

Головний фасад і поздовжній розріз

Візуалізація зовнішнього вигляду

Коментарі

2015-12-09 14:42:20 Лариса
Шаную Петра Могилу і Вам, авторам-архітекторам мій уклін: за те, що форми церкви, її куполів несуть інформаційну (історичну) особливість. Українське барокко, зелена фарбована покрівля, відповідна масштабність. Будьте Богом хранимі.

Залишити коментар

Ім'я:
Email:
Коментар:
Коментувати