Конкурсний проект реабілітації садиби Міхельсона у Києві, з реставрацією пам'яток архітектури
Диплом за перемогу у конкурсі на реабілітацію садиби Міхельсона у м. Києві border=
Диплом за перемогу у конкурсі на реабілітацію садиби Міхельсона у м. Києві
Михельсона развертка border=
Михельсона развертка
Міхельсона планшет 2 border=
Міхельсона планшет 2
Міхельсона планшет 1 border=
Міхельсона планшет 1

У конкурсі "Майбутнє минулого", який організувала компанія НЕСТ, по об'єкту "Садиба Міхельсона"  ТОВ "Майстерня архітектора І. Бикова" зайняла 1-е місце. ( адреса об'єкту- м. Київ, вул. Пушкінська, 33-а, 35,37 )

 

Більше місяця авторитетне журі оцінювало роботи, які були подані під кодовими номерами, без назви учасника.. Ми перемогли тому, що єдині  розробили проект, який пропонує виключно РЕСТАВРАЦІЮ чотирьох пам'яток архітектури - будинків садиби Міхельсона, прекрасних зразків київського неоренесансу ( без  надбудов чи прибудов ). Крім того - ми пропонуємо збудувати на ділянці проектування окремо розташований дитячий садок. Комерційна складова проекту втілюється за рахунок будівництва нового 9-поверхового будинку, підземного паркінгу та повернення житлових квартир у будинки Міхельсона.  1- е місце розділило з нами проектне бюро А. Богомолова. Дякуємо Вам - НЕСТ, жюрі та наші дорогі співробітники .

 

 ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО КОНКУРСНОГО ПРОЕКТУ

 

Виконані передпроектні пропозиції по об'єкту : " Проект реабілітації пам'яток архітектури - прибуткових житлових будинків колишньої міської садиби Фрідріха Міхельсона по вул. Пушкінська 35,35-б, 37,37-б, з реставрацією і частковим переплануванням,   будівництво 9-поверхового багатоквартирного житлового будинку та нового дитячого дошкільного закладу на 60 місць по вул. Пушкінська, 33 у Шевченківському р-ні м. Києва"

 

ПРИНЦИПОВІ РІШЕННЯ ПРОЕКТУ:

 

1. Виконати реабілітацію пам'яток архітектури місцевого значення - прибуткових будинків №№35,35-Б, 37,37-Б. Будинкам повертається їх первинна функція - житлова. Фасади та дах реставруються. Несучі стіни будівель підсилюються, планування частково змінюється. В історичних будинках розміщуються житлові квартир преміум-класу. Проектувальник розробив ескіз реставрації фасадів пам'яток архітектури та можливі внутрішні планування.

2. У даному проекті задіяний принцип - ніяких надбудов чи додаткових поверхів на пам'ятках архітектури принципово не виконувати ! Законодавство  забороняє надбудовувати пам'ятки. Будинки №№35,35-Б, 37, 37-Б зведені у кінці 19 ст. ( будинок №35- у 1884 році, 35-Б - у 1888 році, 37 та 37-Б - у 1896 році)  за проектами єпархіального архітектора В. Сичугова. Ці будинки, а особливо флігелі №35-Б, 37-Б, є шедеврами архітектурного стилю київський неоренесанс. Тому їх спотворення, розбудова чи надбудова недопустимі. Можливі тільки реставрація та реабілітація. Що і виконано у проекті.

3. На місці давно знесеного дореволюційного  будинку №33-Б та зруйнованих дитячих ясел запроектовані - новий житловий 9-поверховий будинок на 3 секції , 2-поверховий окремо розташований дитячий садок на 60 місць та підземний автопаркінг. Площі нового будинку №33 дозволяють довести загальну площу  комплексу до 31 000 м2.  Проектувальник розробив ескіз фасадів нового будинку  та можливі внутрішні планування.

4. Окремо розташований дитячий  дошкільний заклад повністю  компенсує раніше зруйновані  ясла радянських часів. В закладі заплановано розташувати 3 групи дітей по 20 в кожній. Потужність дитсадка - 60 місць. Він має власну земельну ділянку з ігровими зонами.

5. Під будинком №33 та поряд з ним під проїздами розташований 1-рівневий підземний автопаркінг на 70 м/м. Разом з відкрити парковками на ділянці ( 26 шт.), він забезпечує паркомісцями 96 квартир, тобто більше половини квартир комплексу. Є можливість виконати дворівневий автопаркінг. Тоді  комплекс сам забезпечить себе паркомісцями.

6. Архітектура нового будинку виконана у стилі неомодерн, у оздобленні використані мозаїки та декоративні  гіпсові елементи.  Таке рішення дозволяє поєднати історичну архітектуру на нові будівлі. Секція №1  фактично відновлює втрачений елемент історичної забудови між будинками №№35-Б та  31-В. На 9-му поверсі розташовані дворівневі квартири з виходом тільки на цьому поверсі.  Максимальна висота нового будинку - 32,8 м від рівня дороги. При цьому - бажано висотність нової будівлі зменшити до 26,5 метрів.

7. Заїзди на територію комплексу здійснюються з вул. Велика Васильківська, 6 та вул. Пушкінська,35. Можливий наскрізний  проїзд між вулицями. Заїзд з вул. Велика Васильківська та арки-проїзди у новому будинку №33 розраховані на пересування пожежної машини. Пожежогасіння комплексу забезпечене.

8. У внутришньодворовому просторі розташовані дитячі майданчики, зона  відпочинку дорослих з фонтаном, спортивний майданчик, відкриті автопарковки, зелені  зони.

9. Проектом забезпечена нормативна інсоляція всіх оточуючих будинків ( у т. ч. сусіднього будинку №31-В) та всіх квартир комплексу.

Головний архітектор ТОВ "Майстерня архітектора І. Бикова"  Биков І.Ю.

Коментарі

Залишити коментар

Ім'я:
Email:
Коментар:
Коментувати